Najczęściej zadawane pytania

Czy konieczne jest mycie dachu przed malowaniem?

Aby efekt malowania był trwały należy przygotować dach do malowania. Malowana powierzchnia musi być oczyszczona z brudu, kurzu, mchu i porostów. Zalecamy używanie myjki wysoko ciśnieniowej i preparatu Biowash Cleaner zgodnie z instrukcją stosowania. Malowanie farbą z pominięciem etapu mycia może skutkować na przykład łuszczeniem się farby lub wystąpieniem mchu i glonów na pomalowanej powierzchni.
O dach należy dbać również po malowaniu, dlatego zalecamy okresowe przeglądy i mycie dachu jeśli jest to wymagane.

Jakich narzędzi używać do malowania?

Farby dachowe Iso Paint można nakładać ręcznie: wałkiem, pędzlem lub natryskiem hydrodynamicznym. Oba te rozwiązania mają swoje zalety.
- Pędzel lub wałek pozwalają na malowanie gęstszą farbą i nakładanie grubych szczelnych warstw, które dokładnie zabezpieczą powierzchnię
- Malowanie natryskiem pozwala natomiast oszczędzić czas: dużo szybciej pokrywamy większą powierzchnię, otrzymujemy gładkie wykończenie powierzchni.

Co się bardziej opłaca: malowanie czy wymiana dachu na nowy?

W niektórych przypadkach wymiana dachu jest konieczna, jednakże wiele dachów, nawet tych lekko zniszczonych, można w łatwy sposób odnowić. Farby do dachów Iso Paint pozwolą w łatwy i szybki sposób, bez uciążliwych formalności i wysokich kosztów, przywrócić blask staremu pokryciu dachowemu.  Dodatkowo, malowanie to nie tylko zmiana wyglądu, ale również zwiększenie trwałości dachu.  
Koszt malowania stanowi około 25% kosztu wymiany pokrycia na nowe a sam proces jest łatwiejszy i niesie za sobą mniej ryzyka (np. zalania budynku po zdemontowaniu starego pokrycia). 

Jak trwałe jest malowanie dachu?

Trwałość dachu  po pomalowaniu szacunkowo zwiększa się o 15 lat. Oczywiście o dach należy dbać również po malowaniu, dlatego zalecamy okresowe przeglądy, mycie i konserwację dachu jeśli jest to wymagane.

Czy mogę samodzielnie umyć i pomalować dach?

Teoretycznie tak, ale ze względu chociażby na ryzyko upadku z wysokości rekomendujemy zatrudnienie wykfalifikowanej ekipy, która dobierze odpowiednie produkty, przygotuje i pomaluje dach.